sobota, 6 sierpnia 2011

Big Biscornu

Od samego początku gdy zobaczyłam to dziwaczne „przydasie” zamarzyła mi się poduszka o takim kształcie. Marzenie zrealizowałam, na razie poduszka jest jedna, ale już niebawem zapewne powstanie kolejna.
 
Słowo Biscornu pochodzi z języka francuskiego i oznacza nieregularny kształt. Tradycyjnie używa się go jako igielnika, ale jak widać można go wykorzystać także do innych celów.
 Sposób szycia mógłby się wydawać trudny i skomplikowany, ale prawda jest taka, że jest bardzo prosty w wykonaniu. Moja poducha składa się z dwóch kwadratów o wymiarach 50x50 cm. Zszywanie zaczynamy od złożenia środka boku jednego kwadratu z rogiem drugiego, i tak zszywamy przy krawędzi wszystkie boki zostawiając jedynie odrobinę miejsca na przewrócenie go na prawą stronę.I jeszcze jedno biscornu, tym razem w tradycyjnym zastosowaniu, jako igielnik. Jest to wersja próbna, robiona na szybko i może dlatego wyszła troszkę krzywaśna, do tego jeszcze słabo wypełniona, jednak postanowiłam go zostawić. Podręczny igielnik od dawna mi się marzył i dopóki nie uszyję sobie nowego ten ma u mnie zagrzany kącik.

3 komentarze:

Komentarz jest dla autora bloga czymś wyjątkowym
Dziękuję za to, że chcesz się wypowiedzieć :)