poniedziałek, 7 maja 2012

Przeznaczenia a funkcja

Ogólnie widomym jest, że przedmiot przyjmuje taką funkcję jaką mu nadamy, bez względu na to jakie miało być pierwotne przeznaczenie. Tak też stało się w tym przypadku, ale od początku. Z zasłony początkowo uszyłam prostą spódnicę w kształcie litery A, która na przodzie miała być ozdobiona  kwieciem. Niestety przez nieuwagę źle oznaczyłam części wykroju, i niemal przy końcówce szycia okazało się że tył jest przodem a przód tyłem. Aplikacja zamiast wypaść z przodu znalazła się z tyłu lecz mało tego, okazało się że obie części spódnicy nieznacznie różnią się kolorem :( . Po tym gdy niedokończona spódnica odleżała swoje na stosie "rzeczy do zrobienia" przyszedł pomysł na przerobienie całości na średniej wielkości kopertówkę. Przyznam się że szkoda mi było tej aplikacji, bo siedziałam nad nią dwa wieczory.

Torebka stanowi prototyp dlatego uprościłam sobie sprawę z zapięciem i wstawiłam jedynie rzep. Do następnej już wszyłam zamek, ale o tym innym razem.


Kopertówkę przeznaczyłam jednak jako teczkę do przechowywania książeczki zdrowia Len, głównie z tego powodu, że wkładam za okładkę różne karteczki i karteluszki. Robi się przy tym lekkie zamieszanie, bo gdy książeczka jest potrzebna to te wszystkie druki rmua, ulotki i in. zaczynają wylatywać, teraz już nastał ład.

18 komentarzy:

 1. Jak na prototyp bardzo fajna;))) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda prześlicznie, a aplikacja piękna

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak byś nie napisała, że aplikacja, to bym pomyślała, że RĘCZNIE :) A skoro "aplikacja" - to raczej maszynowy haft prowadzony dzielnie ręcznie?
  No to się napracowałaś, tym bardziej, że to wielkich rozmiarów nie jest, prawda? I Ty zamiast zdrowieć, to postujesz... No bidaku. Zdrowiej, a torebeczka śliczna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Momentami można rzecz, że haft ręczny, bo zamiast depnąć mojemu łucznikowi po pedale musiałam ręcznie kręcić pokrętłem (w zasadzie dość sporo było takich momentów):D zdrowotnie jest lepiej, w końcu bez problemu przespałam całą noc (pomijając wstanie celem przygotowania mleczka dla Len)

   Usuń
  2. No to wychodź na prostą - a ręczny ręczny :) Nawet jak maszynowy, to ktoś prowadzić igłę musiał, bo nie program! :))) Super wyszedł!

   Usuń
 4. śliczna aplikacja, szkoda, że spódniczka nie wyszła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic straconego, u mnie nic się nie zmarnuje :) jak widać

   Usuń
 5. Torebeczka wyszła super ale ja zostawiłabym tą spódnicę,bo teraz wszystko się nosi i na pewno wygladałaby ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny pomysł.Dobrze, że coś z tego projektu ocalało. Ja pewnie już bym taką nieudaną spódnicę wyrzuciła.A jak widać pewne sprawy muszą się odleżeć:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo pomysłowe, a aplikacja świetna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna torebka, a pomysł z trzymaniem książeczki w estetycznym opakowaniu, skopiuję na 100 %

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli spódnica miała leżeć, to lepiej, że przerobiłaś ją na rzecz użyteczną.

  OdpowiedzUsuń
 10. Też nie lubię jak rzeczy leżą i czekają na wieczne dokończenie... Dobrze, że przerobiłaś, bo wyszło coś fajnego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podobają mi się takie aplikacje :) Dobrze, że w ten sposób wykorzystałaś spódnicę.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz jest dla autora bloga czymś wyjątkowym
Dziękuję za to, że chcesz się wypowiedzieć :)